niedziela, 22 grudnia 2013

DIY: Mikrobransoletki - cz. 2: Sznurkowa bransoletka z charmsem.

Wracamy do tematu małych prostych bransoletek. Nareszcie:) Ale mam ostatnio kocioł, nie nadążam z niczym! Postanawiam się poprawić... A teraz wracając do tematu.

Zastanawialiście się czasami nad tym, dlaczego popularne sznurkowe bransoletki tyle kosztują? Ja też. Jedyną obroną dla ich ceny są srebrne i pozłacane blaszki na których dokonuje się graweru. A co jeżeli nie koniecznie potrzebujemy tych szlachetnych materiałów z własnym inicjałem? Wtedy możemy kupić metalowy charms, kawałek bawełnianego sznurka woskowanego i samemu zabrać się za złożenie bransoletki;)

A oto i nasze półprodukty.. Przyda nam się jeszcze centymetr krawiecki.


Odmierzam ok 40 cm sznurka. Z zapasem, dzięki któremu wygodnie zaciśniemy supełki. Mój sznurek jest cieniasem, ale spokojnie możecie wykorzystać nawet te grubości 3 mm. One będą może nawet lepsze:)


W połowie długości sznurka przywiązujemy zawieszkę. Możemy ją też po prostu nawlec, ale wtedy będzie się ona poruszała na sznurku.


Formujemy pętlę na szerokość nadgarstka, na ostateczną wielkość bransoletki. Teraz zobaczymy w którym miejscu zawiązać supły "zapięcia".


Jak zawiązać te supełki aby możliwa była regulacja obwodu bransoletki? Najprościej jest po prostu zawiązać wolny koniec wokół drugiego sznurka (najprostsza pętelka) aaallle.... Taki supełek może łatwo ulec rozwiązaniu, dlatego też polecam wam zawiązanie wolnym końcem ÓSEMKI na drugim sznurku. Taka ósemka pod wpływem ciągnięcia podczas użytkowania bransoletki zaciska się i węzeł ten naprawdę ciężko jest rozpleść. Dobrze zaciśnięta na początku nie rozpadnie się!


Poniżej zaznaczyłam dokładny przebieg sznurka, czerwony - na nim wiążemy, żółty - to nim wykonujemy supeł.Z drugiej strony analogicznie wiążemy wolnym końcem ósemkę, obcinamy zbędne końce jakieś pół milimetra nad supłem i gotowe! 5 minut i macie kolejną sznurkowa bransoletkę do kolekcji.
Follow on Bloglovin

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz