wtorek, 6 sierpnia 2013

My summer playlist.

Czymże byłyby wakacje bez wakacyjnych hiciorów? Oj chyba najbardziej zatwardziały fan underground`u przyzna, że wypady nad jeziorko, letnie ogniska i inne tego typu szalone atrakcje kojarzą się zawsze z chwytliwą, taneczną melodyjką. Jeżeli nie z własnej woli, to przynajmniej z tej narzuconej przez radiostacje;)

W czasach gimnazjum i liceum, kiedy to beztroska przepełniała mnie i moich znajomych rokrocznie, byłam "wielkim znawcą" muzyki popularnej, jak również i tej mniej komercyjnej podyktowanej uwielbieniem przynależności młodej duszy do wybranej subkultury. Stety i może niestety, przeszło mi. Ale zostało jedno: kojarzenie pewnego okresu czasu z konkretnymi utworami i melodiami.

Jak brzmiały wakacje ostatnich kilku lat? 2010 wszyscy nucili wakawaka za sprawą MŚ w piłce nożnej. 2011 - tańczyliśmy jak Mick Jagger z Maroon 5, natomiast w 2012 byliśmy królami szos z Calvinem Harrisem, a jak już dojechaliśmy, to na miejscu nuciliśmy wszędobylskie Call me maybe:)

Jak będzie brzmiał sezon letni 2013?
Moje typy:

1. Robin Thicke - Blurred Lines z pomocą T.I. i Pharrella
Utwór aż nóżka potupuje. Rozkosznie wyczilowany bit. Najseksowniejszy męski głos tego lata. Cóż chcieć więcej<3


2. Rita Pax - Brain
Tak świeże i niszowe że nie ma jeszcze na yt;) Za to jest fragment na stronie PR TU. Świetna, odżywcza piosenka, pobudza do działania.

3. Dawid Podsiadło - Trójkąty i kwadraty
Uwielbiam głos Dawida od jego pierwszego występu na castingu do Xfactora. Ta piosenka ma klimat, i zdecydowanie jest "jego". Hipnotyzuje.4. Macklemore Ryan Lewis - Can't Hold Us
Propozycja typowo imprezowa.
5. Calvin Harris & Ellie Goulding - I need your love
Z miłości do muzyki Calvina Harrisa, począwszy od koncertu na Orange Warsaw Festival w 2009 roku.
6. Mumford and sons - Hopeless Wanderer
Awans za gwiazdorski teledysk!O tym, która z piosenek będzie przywoływała wspomnienia, przekonamy się tak naprawdę dopiero za rok. A jakie Wy macie muzyczne propozycje na lato 2013?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz