niedziela, 11 maja 2014

Świat na drutach.

Robienie na drutach to ta dziedzina rękodzielenia która zachwyca mnie coraz bardziej, a której poświęcam zdecydowanie za mało czasu i uwagi. Zagłębiam się ostatnio coraz częściej w internety celem poszukiwań i podziwu tej magicznej sztuki tworzenia dzianiny. Ale czy robienie na drutach do dalej tylko skarpetki, szaliki, czapki i kolorowe sweterki?


O nie! Knitting (takie krótkie, przyjemne słowo określające po angielsku robienie na drutach) zagościł wśród designerów i powoli przestaje być kojarzony z tanim folklorem. Dzianina daje niesamowite możliwości jeżeli chodzi o kreację rzeczy. Możemy robić ją ze sznura, z grubej włóczki, drutu, kabla, juty.... To już nie tylko ubrania, ale elementy wnętrz, dekoracje, dywaniki, ozdoby, maskotki, poduszki.... Można by tak w nieskończoność! Tymczasem łapcie kilka inspiracji z Pinteresta i zasmakujcie się w tych przedmiotach jak ja.


Jeżeli wyposażymy cały dom w drutowane dodatki, możemy wyjść na zewnątrz i zadrutować drzewo w ogrodzie. A czemu nie?


I jak podobają się Wam "druciane" inspiracje?

Follow on Bloglovin

2 komentarze:

  1. Takie wyroby są zazwyczaj przepiękne, w sklepach nie są wcale tanie. Moja mama lubi raz na ruski rok cos wydziergac. Ostatnio zrobila mi cudowny komin, który moglabym nosić non stop! Bardzo fajny i inspirujący wpis. Trzy mam kciuki!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Z jednej strony: tak, takie sklepowe dodatki są bardzo drogie, z drugiej jednaj rozumiem ile godzin pracy stoi za takim przedmiotem i jestem świadoma wydatków jakie ponoszą firmy zajmujące się "produkcją" legalnie. I tu jest właśnie piękna sprawa, jeżeli nie mamy wystarczająco środków na zakupy, możemy podobne rzeczy wykonać sami! Warto poprosić mamę o małą lekcję, nigdy nie wiadomo kiedy się ta umiejętność przyda;)

      Usuń