piątek, 5 września 2014

Szklane buteleczki jako dekoracja.

Nie jestem jakąś szczególną fanką upcyklingu*, ale kiedy w ręce wpadają mi takie oto piękne buteleczki, lekko surowe z cienkiego szkła i pięknie zielone... To absolutnie wiem, że nie mogę ich wyrzucić, tylko z pewnością do czegoś je wykorzystam.


Ta akurat pochodzi z Lidla, służyła wcześniej piwnej lemoniadzie Panache, mam tych 250 ml maleństw całe 9 sztuk. To tylko przykład, jedna z wielu możliwości. Tak naprawdę ciekawe, szklane opakowania, które będziemy mogli twórczo wykorzystać spotkamy wszędzie. W sklepie, na targu staroci i w piwnicy u babci. Pytanie tylko jak je później wykorzystamy. O tym chciałam dzisiaj: zebrać inspiracje do zagospodarowania szklanych butelek i buteleczek, jako bardzo efektownych dekoracji.


Kompozycja wiszących lub stojących flakoników na kwiaty prezentuje się nieziemsko. A szczególnie jeśli wiszą w szydełkowej uprzęży. Wiem, na zdjęciu to kieliszki, ale już widzę ubrane  tak buteleczki:)Niektóre buteleczki same w sobie są tak piękne, że nie potrzebują dodatkowych zmian. Eksponujmy maksymalnie ich oryginalny kolor i kształt. 

Możemy je też delikatnie ozdobić. Ale bez przesady oczywiście. A z miksu rożnych kształtów zrobić ciekawą kompozycję z kolorem przewodnim.Zwykłe butelki, o nieciekawym kształcie łatwo odmienimy farbą lub sznurkiem. A może je zaszydełkujemy?Po funkcji wazonowej pora na funkcję oświetleniową.

Ale chyba najciekawszym znaleziskiem są wiszące ogrody!


Które zastosowanie najbardziej przypadło Wam do gustu? Pomysły kreatywnego wykorzystania "śmieci" są jak najbardziej dobre dla zbieraczy takich jak ja. Chociaż... Jakbym nie znała zastosowań dla nich, może bym je już wyrzuciła? Nieważne! Jak już się na coś zdecyduję, pokażę Wam w co zamieniłam moje zielone buteleczki.

*upcykling - rodzaj przetwarzania odpadów, w rezultacie którego produkt z nich powstały ma większą wartość od wykorzystanego surowca.

Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony pinterest.com. Kliknięcie w zdjęcie powoduje odesłanie do źródła.

Follow on Bloglovin

2 komentarze:

  1. Ostatnio marzy mi się właśnie jakaś szklana butelka w ramach dekoracji, tylko zastanawiałam się skąd ja wezmę jakąś ładną. Czemu nie wpadłam na coś tak oczywistego jak zakup napoju w ciekawej butelce? Najprostsze rozwiązania najtrudniej znaleźć.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mój mąż naciął na butelce moje inicjały na któreś walentynki i właśnie tez na zielonej butelce :)

    OdpowiedzUsuń