niedziela, 16 czerwca 2013

Vintage leather bag.

Piękna, vintage, po mamie, babci, cioci, z second handu.. Cudowna skórzana torebka. Albo jest fenomenalną "rarką" albo po prostu mamy do niej sentyment. Tak jak ja do niżej zaprezentowanej. Torebeczka wyciągnięta z czeluści domowych aż się prosi o noszenie. Tylko jej stan... No właśnie, jak zmazać odciśnięty ząb czasu?
No cóż, jej powierzchowność pozostawia wiele do życzenia. No to co by tu zrobić aby było lepiej?


Potrzebujemy zestaw małego pucybuta! Moja torebka jest czarna, jej kolor nieco wyblakł, a na rogach porobiły się brzydkie przetarcia i rysy. Potrzebuję zatem pasty do butów w kolorze torebki (aby uzupełnić pigmentację skóry), miękką szczotkę do pastowania butów (tak butów, wszak to też wyprawiona skóra), miękką ściereczkę i wazelinę białą, kosmetyczną.


Zaczynamy od nałożenia szczotką pasty. Musimy ją dokładnie wetrzeć w skórę aby kolor w nią wniknął. Dobrze jest zabezpieczyć miejsce pracy gazetą, bo otoczenie brudzi się niesamowicie:)


Kiedy to zrobimy, drugim końcem szczotki rozcieramy nałożoną pastę, jednocześnie usuwając jej nadmiar.


Po szczotkowaniu, przychodzi kolejny krok polerowania - szmatka w ruch i pucujemy!


Teraz, kiedy pasta jest bardzo dobrze rozprowadzona i wypolerowana, przychodzi kolej na trik z wazeliną. Tak jak nasza skóra potrzebuje nawilżenia, tak i skóra torebki aby była miękka i mniej podatna na czynniki zewnętrzne potrzebuje natłuszczenia. Poza tym, dodatkowa warstwa wazeliny zabezpieczy nas przed ewentualnymi zabrudzeniami na ubraniu w wypadku niedokładnego spolerowania pasty:)A tak wygląda torebka po domowym SPA, błysk ja ta lala!:Nie każde przetarcie udało się uzupełnić, ale prezencja zdecydowanie się polepszyła.
Kiedy nie macie dużych ubytków kolorystycznych albo skóra jest w jakimś egzotycznym kolorze dla którego nie ma pasty,  tudzież wasza skórzana torba zrobiła się sztywna i nieprzyjemna w dotyku, zabieg z samą wazeliną z pewnością ją uszczęśliwi. 

A teraz małe porównanie:

(to ten sam rożek)


No to chyba czas odświeżyć swoje skarby hmm?:)

1 komentarz: