czwartek, 13 marca 2014

DIY: Mikrobransoletki - cz. 3: Bransoletka z kryształkiem Swarovskiego.

Biżuteria z kryształami Swarovskiego - brzmi od razu snobistycznie i drogo, prawda? Jednak jak mówi Radek Kotarski z Polimatów, nic bardziej mylnego! Kryształki tej znanej firmy nie są może tanie jak barszcz, ale z pewnością w surowej formie jako półfabrykaty nie zrujnują naszego domowego budżetu.


Dzisiaj chcę pokazać Wam zastosowanie jednego z takich kryształków. Rivoli to okrągły kryształek którego przednia i tylna powierzchnia ma kształt fasetowanego stożka. Tył kryształka jest powleczony srebrną farbą abyśmy z przodu mogli podziwiać mieniące się odblaski światła przechodzące przez szkiełko. Występują one w rozmiarach od 8 do 18 mm średnicy.


Kryształek ten nie ma dziurek, nie jest koralikiem, musimy więc stworzyć mu podstawkę do której będziemy mogli coś dowiązać lub doczepić. W sklepach dostępne są różne miseczki na te kryształki - jako sztyfty kolczyków, jako cały kolczyk (wystarczy wkleić w miseczkę odpowiadający nam kolorowy kryształek), lub też takie miseczki jak zastosowana przeze mnie - z dwoma uszkami, którą możemy wykorzystać do stworzenia bransoletki. Miseczki te są z różnych materiałów - od pozłacanego srebra do zwykłego metalu. Bardzo ważne jest też to, czym będziemy przyklejać kryształek. Nie lubię używać kleju w biżuterii, ale jeżeli sytuacja tego wymaga, używam jedynie dwuskładnikowego kleju epoksydowego. Co prawda, trzeba poświęcić mu nieco czasu, rozmieszać oba składniki i bardzo uważać przy aplikacji (bardzo łatwo wszystko nim umazać) ale wiem, że trzyma on na mur-beton i nic nie odpadnie!

Mając taką bazę bransoletki możemy dowolnie uzupełnić ją sznurki lub łańcuszki które okolą nasz nadgarstek. Możemy wykończyć ją makramą którą pokazywałam jak zrobić tutaj, zrobić zapięcie z jednego końca wiązanego sznurka jak w tym poście, lub doczepić łańcuszki z karabińczykiem.


Ja swoje oba kryształki w kolorze Sunflower zaopatrzyłam w makramowe sznurki, czerwony i czarny. Bardzo dobrze wyglądają noszone razem (niczym komplet!) jak również i osobno.Follow on Bloglovin

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz